Krasnodar Nuk Humbi Për Herë Të Parë Në 2021

Përmbajtje:

Anonim

Në ndeshjen e raundit të 20-të të kampionatit rus, Ural nuk mundi të mposhtë Krasnodar. Takimi përfundoi me rezultat 2: 2.

Kjo ishte shorti i parë për Krasnodar në 2021. Para kësaj, demat humbën dy herë nga Dynamo Zagreb në finalet e 1/16 të Europa League (2: 3, 0: 1) dhe humbën nga Sochi në 1/8 e finaleve të Kupës së Rusisë (1: 2). Ural zgjati serinë e tyre të tre ligave në kampionatin rus. Para kësaj, Yekaterinburg barazoi me CSKA (2: 2), Tambov (1: 1), Rubin (0: 0).

Spartak pësoi humbjen e katërt me radhë, duke humbur ndaj Rubin

Tetë rusë janë shfaqur në formacionin startues të Krasnodar, me kufirin aktual duhet të jenë të paktën tre.

Bulls kaluan në avantazh tashmë në minutën e 12-të të takimit. Magomed-Shapi Suleimanov u shqua. Për sulmuesin, ky është goli i pestë i sezonit.<>

Pas 20 minutash, nikoqirët e takimit u desh të bëjnë një zëvendësim të detyruar, mbrojtësi Yevgeny Chernov u lëndua. Në vend të kësaj, i sapoardhuri Ambroise Oyongo hyri në fushë, por ai u zëvendësua në fillim të pjesës së dytë.

Disa minuta më vonë, Igor Smolnikov shkeli ashpër rregullat dhe derdhi kartonin e dytë të verdhë, dhe atë e largoi gjyqtari Sergey Karasev nga fusha.

Në fillim të pjesës së dytë, Ural barazoi rezultatin. Goli u shënua nga Rafal Augustynyak.

Shtatë minuta më vonë, polaku shënoi një dyshe.

Në minutën e 86-të, demat mundën të barazojnë rezultatin falë një goli të Remi Cabella.

Si rezultat i një barazimi, Ural forcoi pozicionin e saj në vendin e 12-të në kampionatin rus. Në llogari të "bumblebees" 22 pikë. Krasnodar u ngjit në vendin e tetë. Aktivet e "demave" kanë 31 pikë.

Në raundin tjetër, Ural do të luajë kundër Ufa, dhe Krasnodar do të luajë kundër Spartak. Të dy ndeshjet do të zhvillohen në 7 Mars. Takimi i parë fillon në orën 14.00, dhe i dyti në orën 19.00 sipas kohës së Moskës.

Kampionatin rus. Raundi i 20-të

Krasnodar - Ural - 2: 2

Krasnodar: Agkatsev - Chernov (Oyongo, 32, Martynovich, 46), Sorokin, Kayo, Smolnikov - Klasson, Gazinsky, Olsson (Viljena, 63), Suleimanov (Kabella, 72) - Ionov, Ari (Wanderson, 63)

Ural: Godzyur - Kalinin, Strandberg, Rykov, Kulakov - Augustynyak, Jovichich (Mishkich, 46) - El-Kabir (Maksimenko, 84), Bikfalvi, Ibrahimay (Gadzhimuradov, 75) - Pogrebnyak (Panyukov, 68)

Qëllimet: Suleimanov, 12 (1: 0); Augustynyak, 52 (1: 1); 59, (1: 2); Cabella, 86 (2: 2)

Paralajmërime: Smolnikov, 26 / Jovicic, 4; Rykov, 48 vjeç

Fshirjet: Smolnikov, 35 (kartoni i dytë i verdhë)

Arbitri: Sergey Karasev (Moskë)