Rondon Shënoi Dhe Asistoi Në Ndeshjen Kundër Akhmat

Përmbajtje:

Anonim

CSKA Moska mundi Akhmat Grozny në shtëpi. Takimi në VEB Arena përfundoi me rezultat 2: 0. Goli debutues në klubin "ushtri" u shënua nga i porsaardhuri i ekipit Solomon Rondon dhe gjithashtu për shkak të pasimit të tij të golit.

Në pjesën e parë, ishte një lojë e barabartë, por përparësia ishte në anën e CSKA.

Në minutën e 36-të, Rondon me shkathtësi e çoi topin në kufirin e zonës së penalltisë, goditi, por goditi shtyllën. Një minutë më vonë, ekipi vendas mori një shans për një goditje prej 11 metrash.

Nizich ndërpreu zbritjen e Fernandez me dorën e tij. Rondon iu afrua shenjës dhe ishte i saktë - 1: 0.

7 minuta pas fillimit të pjesës së dytë, Nikola Vlašić dyfishoi epërsinë e ekipit të ushtrisë. Vlašić mori një zbritje nga Rondon dhe goditi goditjen e parë në këndin e afërt - 2: 0.

Në fund, Akhmat nuk bëri shumë, dhe CSKA mund ta kishte bërë fitoren e saj edhe më të sigurt, por bilbili i arbitrit Ivan Sidenkov nga Shën Petersburg shënoi rezultatin përfundimtar 2: 0.

CSKA pas kësaj fitore po fiton 40 pikë dhe ruan linjën e dytë në renditjen e kampionatit rus. Akhmat është në vendin e 11-të me 26 pikë.