Spartak Pësoi Humbjen E Katërt Me Radhë, Duke Humbur Ndaj Rubin

Përmbajtje:

Anonim

Moska "Spartak" humbi ndaj Kazan "Rubin" me rezultat 0: 2 si pjesë e raundit të 20-të të kampionatit rus të futbollit. Takimi u zhvillua në Moskë në stadiumin Otkrytie Arena.

Intriga kryesore në "Spartak" të Moskës ishte paraqitja e porsaardhurit Quincy Promes në formacionin startues. Si rezultat, lojtari u shfaq që në minutat e para dhe ishte në gjendje të forconte krahun e majtë të sulmit kuqezi, por nuk arriti të shënonte veprime efektive.

Në pjesën e parë, mund të vërehen dy kartonë të verdhë dhe dërgimi i Roman Zobnin. Pas pushimit, stafi trainer i kuqezinjve vendosi të rifreskojë qendrën e fushës dhe në vend të Hendrix, Kral u shfaq në fushë.

“Rubin” 8 minuta pas fillimit të pjesës së dytë të lojës arriti të përfitonte nga epërsia numerike në skuadër dhe Despotovic hapi rezultatin në ndeshje. Kvaratskhelia mori një pasim nga fundi i zonës së penalltisë së dikujt tjetër, pas së cilës ai qëndroi nën presionin e Moisiut dhe gjeti Despotovich në zotërim të Maksimenko me një pasim, dhe ai dërgoi topin në cep të portës me një goditje goditjeje.

Në minutën e 71-të të ndeshjes, arbitri kryesor i ndeshjes, Sergei Lapochkin, barazoi formacionet, duke treguar të verdhën e dytë Oliver Abilgor, por kjo nuk i ndihmoi bardhekuqtë, dhe në minutën e 89-të të takimit Despotovich shënoi një dyfish

Kjo është humbja e katërt e Spartak me radhë në ndeshjet zyrtare. Më 20 shkurt, Spartak humbi nga Dinamo në Kupën e Rusisë (0: 2), dhe para pushimit të dimrit ata humbën dy herë radhazi në kampionatin rus: Zenit (1: 3) dhe Sochi 0: 1.

Spartak (Moskë) - Rubin (Kazan) - 0: 2

«Spartaku»: Maksimenko, Zhigo, Maslov (Bakaev, 81), Jikia, Ayrton, Moses, Hendrix (Kral, 46), Zobnin, Ponce, Promes, Sobolev.

«Rubin»: Dupin, Samoshnikov, Starfelt, Uremovich, Zuev (Begich, 25 vjeç), Abilgor, Shatov, Musaev (Yevtich, 80), Kvaratskhelia, Makarov (Bakaev, 85), Despotovich.

Qëllimet: Despotovich, 53, 89.

Paralajmërime: Gigot, 12 vjeç; Moisiu, 20 vjeç; Zobnin, 37, 45 + 3; Sobolev, 75 vjeç; Jikia, 87 / Shatov, 7; Begich, 26 vjeç; Abilgor, 62, 71 vjeç.

Heqja: Zobnin, 45 + 3 / Abilgor, 71 vjeç

Arbitri: Sergey Lapochkin (Shën Petersburg)